E-booky od Safari

 

V decembri 2015 ste sa prvý krát stretli na našej webovej stránke s ponukou e-bookov. Odozva bola veľká, čo je dôkazom, že naša akademická obec je pripravená na využívanie nových foriem dokumentov a služieb. V Univerzitnej knižnici pripravujeme rozšírenie ponuky elektronických kníh iným spôsobom. Proces výberu môže byť aj interaktívny, mierne zábavný, hoci ide o serióznu vedu.

Rozhodli sme sa z prostriedkov UK ŽU zakúpiť prístup k 50 elektronickým knihám z kolekcie Safari®Tech Books Online. Systém Safari znamená, že na virtuálnej poličke máte ponuku kníh, ktoré si môžete „požičať“ a zároveň je na poličke miesto na ďalšie knihy zo zoznamu. Interaktivita spočíva v tom, že môžete určiť, ktoré knihy sa na poličku dostanú a zotrvajú na nej 30 dní. Knihy budú zamieňané vždy v prvý týždeň nového mesiaca.

Virtuálna polička Safari umožňuje súčasnú prácu troch ľudí. Preto je VEĽMI dôležité, aby ste sa po ukončení práce odhlásili zo služby a umožnili ďalším používateľom aby sa mohli pripojiť.

Viac informácií o službe Safari nájdete na linku: http://www.aib.sk/produkty/222-safari-r-tech-books-online/ .

Zoznam všetkých ponúkaných titulov sa nachádza na: http://explore.safaribooksonline.com/alltitles .

V prípade Vášho záujmu o prístup k niektorému z titulov (môže ich byť aj viac), prosíme o zaslanie návrhov na e-mailovú adresu: anna.ambrova@ukzu.uniza.sk .

Virtuálna polička Safari Návod na použitie

Aktuálna ponuka e-bookov E-booky pre budúci mesiac


Pondelok - Štvrtok: 8.00 - 18.00
Piatok: 8.00 - 15.00
Sobota-Nedeľa: zatvorené

Telefón: 041 / 513 14 53 Fax: 041 / 513 14 49 E-mail: ukzu@uniza.sk

Univerzitná knižnica Žilinskej univerzity Ul. vysokoškolákov 24 011 84 Žilina

Počet vygenerovaných stránok 1034556

Kompletnú štatistiku prístupv nájdete tu.