V Univerzitnej knižnici sme pridali nový prvok zábavy a relaxácie! V multimediálnej zóne, ktorá sa nachádza v miestnosti Creo Lab, sme nainštalovali hernú konzolu PlayStation 5.

Táto moderná herná konzola čaká na študentov, ktorí hľadajú spôsob, ako sa zrelaxovať, budovať vzťahy so svojimi kolegami a stráviť príjemný čas vo veľmi pohodlnom prostredí. Pripoj sa k nám aj ty a zaži nové dimenzie zábavy a interakcie v Univerzitnej knižnici!

herna konzola playstation 5 ps5 creo lab

Chceš si zahrať na PS5? Vytvor si rezerváciu cez priložený odkaz

Chceš zažiť komfort herných sedadiel?

Nesmieme zabudnúť na pohodlie pri hrách. Tieto herné kreslá, ktoré sme pre teba pripravili, ti umožnia relaxovať, hrať a nechať sa unášať do sveta hier v absolútnom komforte.

herne kresla creo lab

Dvojnásobný zážitok z hrania videohier!

Dve herné kreslá a dva joysticky vytvárajú dvojitú dávku zábavy. Vzrušujúce herné zážitky môžeš teda zdieľať aj s tvojim parťákom. A pokiaľ si chceš priviesť aj iných kamarátov, môžeš, lebo v multimediálnej zóne máme aj gauč.

VIDEOHRY DOSTUPNÉ V UK UNIZA

 

 1. Rešpektovanie autorských práv a licencií: Používatelia hernej konzoly PS5 v Univerzitnej knižnici UNIZA sú povinní dodržiavať všetky autorské práva a licencie. Je zakázané inštalovať, používať alebo distribuovať nelegálne hry, kopírovať alebo vytvárať neautorizované kópie hier a používať nelegálne disky alebo iný nelegálny softvér.

 2. Dodržiavanie zásad slušného správania: Herná konzola PS5 sa nachádza v prostredí Univerzitnej knižnice, a preto je povinnosťou používateľov zachovávať slušné správanie a udržiavať ticho. Herné aktivity by nemali rušiť ostatných návštevníkov knižnice ani v bezprostrednej blízkosti hernej konzoly. Každý používateľ je zodpovedný za udržiavanie pokojného a príjemného prostredia pre všetkých.

 3. Zapožičiavanie príslušenstva a hier: Príslušenstvo, ako herné ovládače (joysticky) a hry, sa musí pred každým hraním zapožičať u zamestnanca vo všeobecnej študovni. Po skončení hrania je povinnosťou používateľov tieto predmety bezodkladne vrátiť zamestnancovi všeobecnej študovne. Tým sa zabezpečuje dostupnosť príslušenstva pre všetkých používateľov a udržiava sa ich stav pre ďalšie používanie.

 4. Zodpovednosť za prístroje: Používatelia by mali zaobchádzať s hernou konzolou a príslušenstvom opatrne. Je zakázané poškodzovať, neoprávnene premiestňovať alebo modifikovať konzolu a príslušenstvo. Ak sa vyskytne akýkoľvek problém alebo poškodenie, používatelia musia okamžite informovať zamestnanca knižnice.

 5. Časový limit používania: V záujme spravodlivého prístupu k hernej konzole nastavila knižnica časový limit používania na 2 hod. denne. Používatelia musia rešpektovať tieto limity a dávať príležitosť aj ostatným záujemcom.

 6. Súhlas so záznamom a jeho marketingovým využitím: Používatelia hernej konzoly PS5 v Univerzitnej knižnici súhlasia s možnosťou byť odfotení alebo zachytení na kameru v rámci miestnosti, vrátane jej multimediálnej zóny. Tieto záznamy môžu byť použité na marketingové účely, vrátane zverejnenia fotografií na sociálnych sieťach, webových stránkach a v tlačených materiáloch Univerzitnej knižnice UNIZA. Používatelia by mali mať na pamäti, že tieto záznamy budú použité s ohľadom na ochranu súkromia a zákonom stanovených práv.

 7. Platná registrácia v Univerzitnej knižnici UNIZA a platná CREOplus kartička: Na používanie hernej konzoly PS5 v Univerzitnej knižnici je potrebná platná registrácia v knižnici a platná kartička CREOplus. Tieto dokumenty slúžia na overenie toho, že používatelia sú aktívni členovia Univerzitnej knižnice UNIZA a majú oprávnenie využívať priestor Creo Labu, vrátane hernej konzoly. V prípade akýchkoľvek otázok ohľadom registrácie alebo kartičky CREOplus sa prosím obráťte na pracovníkov knižnice pre dodatočnú pomoc.

 
Tieto pravidlá sú zavedené s cieľom zabezpečiť bezproblémové a spravodlivé používanie hernej konzoly PS5 v Univerzitnej knižnici UNIZA. Používatelia sú povinní ich rešpektovať a dodržiavať. Pravidlá môžu byť kedykoľvek upravené s cieľom zabezpečiť čo najefektívnejšie a najbezpečnejšie používanie hernej konzoly.

1. Čo je PlayStation 5 (PS5)?

 • PlayStation 5 (PS5) je herná konzola vyvinutá spoločnosťou Sony. Je to nasledovník populárnej konzoly PS4 a ponúka vylepšený výkon, grafiku a herné možnosti.

2. Kde môžem hrať na PS5?

 • PS5 sa nachádza v multimediálnej zóne v miestnosti Creo Lab v Univerzitnej knižnici. Táto miestnosť sa nachádza na prvom poschodí za všeobecnou študovňou.

3. Aké hry sú dostupné na PS5?

 • PS5 ponúka široký výber hier, vrátane exkluzívnych titulov, multiplatformových hier a hier z rôznych žánrov. Ponúka tiež spätnú kompatibilitu s diskami PS4.

4. Ako si rezervujem čas na hranie na PS5 v knižnici?

 • Pre rezerváciu času na hranie na PS5 v knižnici navštívte oficiálnu webovú stránku knižnice a na podstránke venovanej hernej konzoly si rezervujte vhodný čas.

5. Mám povinnosť dodržiavať pravidlá používania konzoly PS5 v knižnici?

 • Áno, je vašou povinnosťou dodržiavať pravidlá, ktoré stanovila knižnica. Tieto pravidlá zahŕňajú rešpektovanie autorských práv, zachovávanie kludu a slušného správania sa v knižnici. Tieto pravidlá môžu byť kedykoľvek upravené, alebo pridané o nové body.

Ak chceš využívať zariadenia a služby dostupné v Creo Labe, musíš mať platnú registráciu v Univerzitnej knižnici UNIZA a zároveň vlastniť platnú CREOplus kartu.