Sprievodca, alebo bedeker by mal počas samotnej cesty poslúžiť v teréne, na to je aj určený. Bedekre sa však stali niečím ako biblia, vravia kam máš ísť, ako sa tam dostať a čo tam máš robiť. Vtesnajte trochu svojej vlastnej osobnosti do vašej cesty. Nebuďte leniví a preštudujte si ich, nájdete tu kopec zaujímavých informácií. Choďte aj tam, kde nestretnete žiadnych turistov, pretože aj tieto miesta majú svoje osobité čaro.

Aj u nás v Univerzitnej knižnici UNIZA sme sprístupnili pre registrovaných čitateľov službu, prostredníctvom ktorej si môžeš takýto bedeker preštudovať (prezenčná forma), alebo dokonca i vypožičať na víkend (výpožička na kauciu). Služba je dostupná na prvom poschodí v oboch Študovniach.

Manipulačný poplatok za túto doplnkovú službu predstavuje 1,00 Eur. Tituly na kauciu (aj BEDEKER) si môže čitateľ zapožičať každý piatok na víkend, t.j. posledný pracovný deň pred víkendom, po 12:00 hod na prvom poschodí v Študovni č. 1 a 2.

Viac informácií Vám poskytnú:

Jarmila Ivanišová (Študovňa 1) jarmila.ivanisova@ukzu.uniza.sk | 041/513 1704

Jarmila Dlugošová (Študovňa 2) jarmila.dlugosova@ukzu.uniza.sk | 041/513 1463

Zoznam Bedekrov

• Andalusie (Hälker, Maria Anna)
  • Andalusie a Costa del Sol: [ inspirace na cesty]
  • Anglie (David Else)
  • Bulharsko: [průvodce do kapsy] (Turp, Craig)
  • Bulharsko: Černomořské pobřeží (Schetar, Daniela)
  • Dánsko (Bain, Carolyn – Bonetto, Cristian)
  • Francie: středomořské pobřeží, Monako, Andorra : podrobné a přehledné informace o historii, kultuře, přírodě a turistickém zázemí jižní Francie, Monaka a Andorry (Bártová, Iva)
  • Francie: západ : (Normandie, Bretaň, Vendée a Poitou-Charentes) : podrobné a přehledné  informace o historii, kultuře, přírodě a turistickém zázemí západní Francie (Sucha, Marian S.)
  • Irsko: podrobné a přehledné informace o historii, kultuře, přírodě a turistickém zázemí Irska  (Pergler, Jan)
  • Itálie
  • Izrael (Dražan, Jan)
  • Kapverdy (De Brito, Petra)
  • Kuba [turistický průvodce] (McAuslanová, Fiona – Norman, Matt)
  • Mexiko: podrobné a přehledné informace o historii, kultuře, přírodě a turistickém zázemí Mexika [historie, památky, příroda, ubytování] (Sucha, Marian S.)
  • Nizozemsko [průvodce na cesty] (Indra, Bořivoj)
  • Norsko[průvodce na cesty] (Podhorský, Marek)
  • Nový Zéland: [odborný, obsáhlý, přehledný  turistický sprievodca]
  • Polsko [průvodce na cesty]( Trojan, Pavel)