Webináre Web of Science - SEPTEMBER 2024

Chytrejší výskum pomocou Web of Science Research Assistant

11. septembra – 11.00-11.30

Al ako technológia predstavuje významné príležitosti a výzvy pre akademický výskum. Musí byť spracovaná tak, aby riešila reálne problémy výskumníkov a zároveň zabezpečila dôveryhodnosť a spoľahlivosť. S týmto cieľom sme v spolupráci s výskumnou komunitou vyvinuli Web of ScienceTM Research Assistant, zodpovedný, generatívny nástroj na báze Al, ktorý vám pomôže rýchlejšie objaviť nové poznatky, aby ste sa mohli sústrediť na vytváranie nových znalostí.

Náš asistent je viac ako len chatbot, beží spolu s vami počas vašej práce a priebežne poskytuje cenné a rôznorodé informácie. Inteligentné objavovanie vám pomáha bez námahy interpretovať a skúmať literatúru. Poradenstvo založené na úlohách a kontextové nápovedy vám osvetľujú potenciálne cesty vpred a umožňujú rýchlejšie dokončiť zložité výskumné úlohy.

Na webinári ukážeme, ako Web of Science Research Assistant:

– pomáha výskumníkom riešiť zložité výskumné úlohy

– aktívne poskytuje relevantné, kontextovo špecifické poznatky

– poskytuje nové možnosti vyhľadávania a objavovania

– poskytuje starostlivo spracované a spoľahlivé údaje transparentným spôsobom

Registrácia : https://clarivatesupport.webex.com/weblink/register/r70c8f6e931d88cab04bd373026ffdea7

Identifikácia nových tém v InCites B&A pomocou nástroja Research Horizon Navigator

20. septembra – 10.00-11.00

Research Horizon Navigator je nový modul s umelou inteligenciou v rámci InCites Benchmarking & Analytics, ktorý je navrhnutý tak, aby umožnil akademickým pracovníkom, financujúcim agentúram, vládnym výskumným organizáciám a výskumným stratégom objavovať nové témy vyplývajúce z publikovanej literatúry, ktoré poukazujú na to, kde sa v budúcnosti pravdepodobne objavia prelomové objavy.

Na webinári sa dozviete, ako môžete využiť Horizon Navigator na:

– identifikovanie nových oblastí výskumu

– zrýchliť inováciu

– investovať do nových interdisciplinárnych oblastí

Registrácia:

Zviditeľnenie vášho výskumu pomocou profilov výskumníkov na Web of Science

24. septembra – 13.00-14.00

V čoraz zložitejšej a rozširujúcej sa výskumnej komunite potrebujú výskumní pracovníci, knihovníci, vedúci pracovníci univerzít, grantové agentúry a vydavatelia nástroje, ktoré im pomôžu vyniknúť a nadviazať kontakty so správnymi partnermi.

Profily výskumníkov Web of Science pomáhajú jednotlivcom prezentovať 360-stupňový pohľad na ich odbornosť vrátane ich publikácií, odborných recenzií, citačných metrík a práce na vydávaní časopisov v jednom ľahko udržiavateľnom profile.

Na tomto webinári sa sústredíme na:

– autori, ich identifikátori a profilov výskumných pracovníkov vo Web of Science

– ako sa vytvárajú a overujú profily výskumníkov

– ako vytvoriť a/alebo overiť profil výskumníka a aktualizovať informácie

Registrácia: https://clarivatesupport.webex.com/weblink/register/r587e363c31ea467429064e0967194988